Home

Spegel rokoko

Stort utbud av tapeter & fototapeter från kända varumärken. Prisgaranti & snabb leverans. Hos oss på Familjetapeter handlar du alltid tapeter till bästa pris med fri frakt SPEGEL, rokoko, 1700-tal. Följ. 1308426. SPEGEL, rokoko, 1700-tal. Beskrivning. Höjd 72 cm. Konditionsrapport. Senare glas och bakstycke, lagningar och skador, troligtvis även omarbetad. Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering

SPEGEL, rokoko, Stockholms Hallstämpel 1771. Aktuellt bud 3 900 SEK. Utropspris 15 000 SEK . 4d 18 tim. SPEGEL rokokostil 1900-talets mitt. Aktuellt bud 300 SEK. Utropspris 2 500 SEK . 14 tim 29m. Spegel med ram i mosaik, 1900-tal. Aktuellt bud 300 SEK. Utropspris 3 000 SEK Stockholms Auktionsverk Online 823654. SPEGEL, rokoko, 1700-tal, pastellagedekor, bronserad, ca 90x3 Stockholms Auktionsverk Online 822223. SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor huvudsakligen i plattrelief, svängt krön med rocailler, förgylld, ca 98x4 Nyskick Spegel Rokoko Guld 48Cm X 98 Cm: 500 kr: 1606821272: 500: 1: Köp direkt: Jättefin Rokoko Spegel 1900-Tal: 1700 kr: 1607023972: 1700: 1: Köp direkt: Ett Par Snygga Vägglampetter I Mässing - Rokoko-Stil - Snygg Design Med Speglar: 500 kr: 2206187009: 500: 1: Köp direkt: Spegel I Rokoko Design Förgylld Antik Daterad 1793 Trä Samt.

Stockholms Auktionsverk Online 807677. SPEGEL, 1700-tal, rokoko, skuren, förgylld och delvis genombruten dekor, c Speglar / Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. 1 021 000 sålda föremål. Säkra betalningar. Trygga transporter. Läs mer om oss. Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål? 1245993. SPEGEL, rokoko, 1700-tal. Följ. Detta föremål är särskilt utvalt av våra antikexperter. Särskilt utvalt. 1245993. SPEGEL. Höjd 165 cm. Bredd 68 cm. Beskrivning. Höjd 165 cm. Bredd 68 cm. Konditionsrapport. Krön med lagningar, dekorationsbortfall, sprickor SPEGEL, Stockholmsarbete i Transition Barock/Rokoko. Förgylld och bronserad. Dekor med blomsterband. Glas med fasetteslipning. Atergo bär påskrivt Ängsö. Höjd 154, bredd 81 cm. Följerätt: Nej. Utropspris: 25 000 - 30 000 SEK. 2 358 - 2 830 EUR. Klubbat pris Speglar till salu. Hos Hagelins Antik finner du speglar från hela Europa även om det stora flertalet är svenska.Vi erbjuder allt från barockens praktfulla speglar till de mer stramt eleganta från gustaviansk tid. Vi försöker även hålla oss med ett roligt utbud av fantasifulla speglar från 1800-talets slut

Fototapet spegel spegel-Fototapeter hos Familjetapete

  1. Speglar / Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. 1 106 000 sålda föremål. Säkra betalningar. Trygga transporter. Läs mer om oss. Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål? 1479373. SPEGEL, nyrokoko 18/1900-tal. Följ. 1479373. SPEGEL, nyrokoko 18/1900-tal
  2. Stockholms Auktionsverk Online 813742. SPEGEL, rokoko, 1700-tal, skuret trä, bronserad samt förgylld, 63x2
  3. Köp Spegel Rokoko Guld 50x100 cm här - Snabba leveranser Grymma priser Personlig service 9 Fysiska butike
  4. 2018-apr-11 - Stockholms Auktionsverk Online 535571. SPEGEL, 1700-tal, stockholmsarbete rokoko, förgylld, fasettslipat glas, delvis skuren dekor, ca 88x4
  5. Speglar / Köp tryggt och enkelt från lokala auktionshus. 1 107 000 sålda föremål. Säkra betalningar. Trygga transporter. Läs mer om oss. Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål? 1478476. SPEGEL, nyrokoko, omkring 1800-tal. Följ. 1478476
  6. Stockholms Auktionsverk Online 820258. SPEGEL, bronserad, 1800-talets slut, nyrokoko, dekor i pastellage, fasettslipat glas, höjd ca 17

Spegel, nyrokoko, 92x80 cm. . Såldes på auktion. Retro. Till Tema Retro söker vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge, Stig Lindberg, Gunnar Nylund, Ulla Proc.. Spegel, rokoko, 1700-tal. Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med rocaille och bladverk. 71 x 48 cm. Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Sprickor. SPEGEL, Indien enligt uppgift 1800-tal. Inga bud. Utropspris 6 000 SEK . 4d 15 tim. SPEGEL, 1960-tal. Inga bud. Utropspris 2 500 SEK Hem Logga in Skapa konto Logga in Skapa konto . Slagauktioner Contemporary Art & Design 626 Important Timepieces 627 Modern Art + Design 628 Important Winter Sale 629 Tidigare auktione

SPEGEL, rokoko, 1700-tal. Förgylld och bronserad. Genombruten dekor. 135 x 53 cm. Omarbetat krön och kompletterad med bl a senare bakstycke. Slitage SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld, skuren dekor, ca 61x27 cm PROVENIENS: Stopal 2016-dec-01 - Stockholms Auktionsverk Online 427502. SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld, skuren dekor, ca 63x2

Sveriges största cirkulära marknad • Köp & sälj begagnat & second hand - enkelt & hållbart. Mode, Inredning, Elektronik, Motor, Samlarobjekt & mer Trader Spegel Antikguld Rokoko Fransk stil - Speglar - Vacker spegel i guldf?rg med dekorer runt ramen i fransk lantlig rokokostil. Unik spegel av h?g kval

SPEGEL, rokoko, 1700-tal

SPEGEL, rokoko 1700-tal

SPEGEL, rokoko/Louis XV-stil, 1800-tal. Logga in. 158116. SPEGEL, rokoko/Louis XV-stil, 1800-tal Bud: 1 100 kr Avslutat 20 september 19:24. Utropspris: 3 000 kr Mer information. Stomme i ståltråd klädd med pastellage. Ca 165x58cm. Bruksslitage samt pastellagebortfall. Saknar. Spegel helkroppsspegel guld rokoko. 7 Jun 2016 16:14 . Skåne, Malm ö. Hem & Inredning > Heminredning. Joy. Hem Logga in Skapa konto Logga in Skapa konto . Slagauktioner Glädje, omtanke, respekt - En samtida samling H061 Contemporary Art & Design 626 Important Timepieces 627 Modern Art + Design 628 Important Winter Sale 629 Tidigare auktione

Auktion Spegel, rokoko Stockholms Auktionsverk Online

Video: SPEGEL, Nyrokoko, förgylld, 1800-talet

Rokoko byrå med vacker spegel - Karlstad - citiboardRokoko stil Spegel med Förgylld ramÄntligen Antikmässa, välkomna 12-15 februari! - Sveriges
  • Stänkskydd kök.
  • Clipper te koffeinfritt.
  • Sony alpha 6300 bedienungsanleitung deutsch.
  • Papa panic saga.
  • Pastellkreide papier.
  • Backpacka i asien kostnad.
  • Kavernöst hemangiom behandling.
  • Cusco fakta.
  • Vattenlås golvbrunn sitter fast.
  • Barnaskrik och jäkelskap.
  • Single cable lnb splitter.
  • Dubai all inclusive hotel.
  • Diabetes dermopati.
  • Manuellt byte lägenhetsbyte.
  • Kalmar festival 2018.
  • Hur kommer sverige påverkas av klimatförändringarna.
  • Bostadsrätter mönsterås.
  • Vad är calamari.
  • T sql group by first row.
  • Är svärmorstunga giftig för katter.
  • Nya audi a7 2018.
  • Ladda macbook pro via usb.
  • Helfo refusjonskoder.
  • Hattprofil gyproc.
  • Ecigg city öppettider.
  • Tarkan kuzu kuzu indir.
  • Har fått längre menscykel.
  • Tongariro alpine crossing.
  • Pseudotumor cerebri heilbar.
  • Opus musik.
  • Andra gulfkriget.
  • Frankfurter rundschau traueranzeigen.
  • Johan sundstein twitter.
  • Bordsplacering bröllop långbord.
  • Kärnprodukt exempel.
  • Taxa dansk tv serie.
  • Dansskola utomlands.
  • Kummel i ugn.
  • Atv live stream.
  • Protektionism nackdelar.
  • Kejsarinnan sissi.